Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Łódź

Warunki mieszkaniowe

Nasz ośrodek położony jest w spokojnej części dzielnicy Ruda Pabianicka, z dala od wielkomiejskiego ruchu, w otoczeniu zieleni i kwiatów.

Nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek zaprojektowany został dla potrzeb ludzi starszych i niepełnosprawnych. Wprowadzone tu rozwiązania architektoniczne sprawiają, że ludzie w starszym wieku, niepełnosprawni nie mają trudności z przemieszczaniem się w obrębie domu, jak i terenów go otaczających. Budynek jest wolny od barier architektonicznych, spełnia wymogi standaryzacji, wyposażony jest w windę osobową. Dysponujemy 77 miejscami w większości w pokojach dwuosobowych, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W skład standardowego wyposażenia wchodzą: łóżka ortopedyczne, stoliki, krzesła, szafy, regały, itp., a na życzenie pacjentów - telewizory. Pokoje zaopatrzone są w system przywoławczy. W większości pokojów znajdują się łazienki z wc i natryskiem. Dla wygody pensjonariuszy w każdym z pokoi znajduje się balkon lub wyjście na taras. Wyposażenie pokoi zapewnia wygodę i estetykę.

W ośrodku znajduje się również świetlica, w której mieszkańcy naszego ośrodka mają możliwość spotkać się, porozmawiać, wziąć udział w zajęciach organizowanych przez terapeutę zajęciowego lub zwyczajnie obejrzeć telewizję.

Sale ćwiczeń wyposażone są w sprzęt rehabilitacyjny wysokiej klasy Np.: UGUL, ROTORY, ATLAS, ROWERKI, LAMPY NAŚWIETLAJĄCE SOLUX I BIOPTRON, POLE MAGNETYCZNE, DIADYNAMIK, DRABINKI, BIEŻNIA, MATERACE.

Dbamy o to, aby oprócz fachowej opieki leczniczej i pielęgnacyjnej zapewnić naszym pacjentom przyjazną atmosferę i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Zapewniamy pensjonariuszom posługę duszpasterską: dwa razy w miesiącu odprawiana jest Msza Św., raz w tygodniu wizyty kapłana i udział w innych nabożeństwach. Tradycją naszego domu stały się corocznie organizowane uroczystości: śniadanie Wielkanocne i Wigilia z występem artystów i wspólnym śpiewaniem kolęd.

A. I A. Karos Dar-Med Spółka Jawna

Adres : ul. Mylna 2, 93 - 372 Łódź

E-mail: biuro@dar-med.pl

Tel.: +48 (42) 682 92 62

Faks: +48 (42) 682 92 65

Tel kom. : +48 783 977 017

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Łódź
created by hokito.pl